W dniach od 13 do 17 maja 2019 r. prof. Steve Zerafa z Malta College of Art, Science and Technology (www.mcast.edu.mt) odwiedza nasz Wydział.

Dr inż. Bożena Wieczorek od 6 do 10 maja przebywała z wizytą w Wileńskim Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility.

W dniu 7 maja 2019 r. odbyło się zebranie Zakładu Elektrotechniki Teoretycznej, Informatyki i Telekomunikacji, w czasie którego dr inż. Agnieszka Jakubowska-Ciszek i prof. dr hab. inż. Janusz Walczak wygłosili wspólny referat pt. "Przegląd modeli supekondensatorów. Metoda wyznaczania parametrów zastępczych superkondensatora oparta na zjawisku rezonansu".

W dniu 16.04.2019 w Zakładzie Maszyn Elektrycznych i Inżynierii Elektrycznej w Transporcie mgr Bartłomiej Tworek wygłosił referat pod tytułem:
"Wybrane aspekty energochłonności instalacji elektrycznych w pojazdach".

Miło nam poinformować, że Aktywny Filtr Harmonicznych opracowany przez pracowników Wydziału Elektrycznego zdobył nagrodę na XVII Międzynarodowych Targach Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń - ELEKTROTECHNIKA 2019.

W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbyło się zebranie Zakładu Elektrotechniki Teoretycznej, Informatyki i Telekomunikacji, w czasie którego prof. dr hab. inż. Dariusz Spałek wygłosił referat "Wybrane zagadnienia z teorii pola elektromagnetycznego - kryterium opisu stałymi skupionymi linii długiej".