Ze względu na uruchomienie nowej witryny Politechniki Śląskiej strona naszej Katedry dostępna jest pod adresem www.polsl.pl/re3. Od dnia 1.06.2021 r. „stara” strona nie będzie aktualizowana i służy jedynie jako repozytorium wiadomości do czasu jej całkowitego zamknięcia.

W dniu 18.05.2021 r. na zebraniu Katedry dr hab. inż. Marcin Sowa prof. PŚ wygłosił referat poświęcony modelowaniu układów z wykorzystaniem pochodnej ułamkowego rzędu.

W dniu 27.04.2021 r. na zebraniu Katedry mgr inż. Tomasz Jarek wygłosił referat pt. „Przegląd dostępnych metod eliminacji napięć i prądów wałowych w maszynach elektrycznych prądu przemiennego” w ramach doktoratu wdrożeniowego realizowanego przy współpracy Politechniki Śląskiej i Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL.

W związku z komunikatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dotyczącym szczepień w zakładach pracy, Politechnika Śląska we współpracy ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach przeprowadzi szczepienie pracowników, osób współpracujących (zatrudnionych na umowę cywilnoprawną lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), doktorantów i studentów Uczelni, którzy ukończyli 18 lat, a także członków ich rodzin.

W dniu 22.04.2021 r. odbył się wykład zdalny w ramach Dnia Ziemi, którego uczestnikami byli uczniowie klas 1 i 2 liceum i technikum informatycznego Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach oraz uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej.

W dniu 23 kwietnia nasza studentka Energetyki, Julia Janoszka została zaproszona i odbyła spotkanie z Prezydent Rudy Śląskiej Panią Grażyną Dziedzic.